O lektorce

+420 778 496 648

Mgr. Renata Ježková se zabývá psychosomatickou terapií, psychoterapií a udržitelným životním stylem. Studovala filosofii, antropologii, společenské vědy a francouzštinu. Několik let pracovala v prostředí top managementu mezinárodních společností jako tlumočnice. Ve své práci propojuje západní filosofickou a psychologickou teorii a tradici s východními holistickými systémy péče o zdraví. Klade důraz na praktickou stránku, jednoduchost a propojení s aktivním životem svých klientů. Systém FMP založila na praktické aplikaci myšlenek Robina Sharmy, C.G.Junga, Ruedigera Dahlkeho a Deepaka Chopry, které propojila do synergického a snadno aplikovatelného systému, který je univerzálně použitelný v každodenní praxi i pro toho nejvytíženějšího pracovníka. Klade velký důraz na fyzické tělo a jeho zdraví, které je jedním z nejdůležitějších předpokladů pro plnohodnotné využití našeho potenciálu. Jejím cílem je zprostředkovat každému takový vhled, aby byl sám schopen účinné prevence jak na fyzické, tak na psychické úrovni bez dalšího terapeutického dohledu. Žije v Praze, hovoří plynně francouzsky a anglicky a má dvě děti.

Máte dotaz?×

Peníze = Sebehodnocení

Peníze jsou často nejproblematičtější část našeho života. Máme pocit, že bez nich život není možný a on skutečně v našich podmínkách není. Je tedy více než žádoucí mít k penězům takový vztah, který nám bude věci usnadňovat. Protože s penězi máme velmi často propojené naše hodnocení a ocenění sebe sama.

×

Vztahy

Naše propojení s druhými lidmi je pro život naprosto zásadní. Ostatní lidé pro nás mohou být buď úžasnými pomocníky nebo neskutečnou překážkou. Když se naučíme nahlížet na ostatní a naše vztahy s nimi tak, aby nám prospívali, ocitneme se najednou v daleko přátelštějším světě, kde jde vše snáz.

×

Seberealizace

Každý člověk má něco, co dělá skutečně rád a u čeho se cítí opravdu sám sebou. V ideálním případě by to mělo zároveň být i jeho zaměstnáním. Což není žádná utopie, i když nemusí být úplně snadné toho dosáhnout. Nicméně potřeba realizovat svůj nejvlastnější potenciál, je základní lidskou potřebou a bez ní není život úplný.

×

Zdraví

Fyzické zdraví je základním předpokladem plnohodnotného života. Neznamená to, že musíme být stále 100% zdraví, je ale potřeba mít se svým fyzickým tělem takový vztah, že rozumíme tomu, co nám říká, dokážeme problémům předcházet nebo je co nejefektivněji řešit. Nemoc není žádné neštěstí shůry, ale způsob, jakým s námi naše tělo komunikuje. Čím více mu budeme rozumět, tím pevnější naše zdraví bude.